Apšvietimas: ir funkcija, ir dizainas

Rinkdamiesi, kokie toršerai, šviestuvai ir apšvietimo sistemos bus mūsų namuose, turėtume prisiminti, kad šviesa yra ir praktinis, ir estetinis pasirinkimas. Kaip ir pats šviestuvas ar toršeras – jis turi atlikti gerai savo šviečiamąją funkciją, ir taip pat tapti gražia interjero dalimi.

Apšvietimas – praktinė nauda

Visų pirma, kuo toršerai ar kiti šviestuvai tarnauja praktikoje? Kaip apšvietimo sistemos dalis, jie gali būti portabilūs šviestuvai, taigi, lengvai keistųsi jų vieta. Kartais reikia būtent tokių apšvietimo sprendimų. Su toršeru visada gali žiūrėti į aplinką kūrybingai, nes jeigu kažkur kažką perstatai, visada lengvai gali paskui ten pat atnešti ir toršerą, pakeisti juo vietą. Tad jis yra tarsi nešiojamas žibintas, apšviečiantis tas erdves, kurias ir reikia. Kartu jis yra paprastai akcentinė šviesa, labiau atkreipianti dėmesį į mažesnę erdvę, ją nušviečianti.

Šviestuvas – ir interjero elementas

Šviestuvai namamsDrauge nereikia pamiršti, kad pats toršeras ir kaip daiktas yra gražus. Tokia ir turi būti gerų šviestuvų idėja – jie ir apšviečia, ir patys puošia namus. Taigi, gražus toršeras gali kuo puikiausiai papuošti jūsų namus. Dabartiniai toršerai gaminami panašūs į meno kūrinius, jeigu tik tokių norite. Tai gali būti apskritai tarsi stiklinė statula, kuri turėtų šviesos funkciją ir jos paskirtis iš tiesų ir bus – šviesti.

Kaip išsirinkti šviestuvus, toršerus

Jeigu jau susižavėjote tuo, apie ką skaitote, ir nusprendėte, kad namuose stovės bent keli toršerai, beliks tinkamai išsirinkti tokius, kurie geriausiai tiktų jūsų interjerui. Štai keletas toršero rūšių, kurie padės sukurti gražius namus ir juos apšviesti.

Senovė. Senovinių dalykų atgimimas interjere, atrodo, prasidėjo virtuvėje, kur atsirado poreikis turėti bent kelias netašytas sijas bei tikrą senovišką skardinį gartraukį. Tačiau kartu ši tendencija nusinešė ir daugiau įprastų interjero dalių, taip pat ir apšvietimo sistemas. Tad dabartiniai toršerai neretai gali būti panašūs į kažkokias žibalines lempas, kadangi būtent jos ir gali būti tai, kas ir švies, ir atliks toršero funkciją, ir geriausiai liudys praeitį. Tiesa, jos bus kur kas saugesnės, nes žibalo ten pilti iš tiesų nereikės, kaip ir nereikės nieko padegti, lempa veiks su elektra ar baterija.

Miegamojo jaukumas. Jeigu norite sukurti miegamojo jaukumą, tiks klasikinis toršeras su minkštais audiniais ant viršaus ir gražiomis aptakiomis formomis. Verta rinktis šiltų spalvų gaubtą, nes ir šviesa tuomet miegamajame kris būtent šilta.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>