Echoskopijos svarba

Per pastarojo amžiaus paskutinius dešimtmečius medicina išsivystė tiek, kad kai kurie anskčiau dažniausiai mirtini susirgimai šiandien pašalinami be didesnio vargo. Tokie tyrimo metodai kaip echoskopija, magnetiniai rezonansai, rengeno tyrimai, ypač tikslūs kraujo tyrimai – padeda aptinkti pačius pavojingiausius ir paslaptingiausius susirgimus ir laiku užkirsti jiems kelią. Straipsnelyje išsamiau pakalbėsime apie echoskopijos tyrimą.

Tyrimas ultragarsu

Gydytojas echoskopuotojasTyrimas echoskopu atsirado praėjusio amžiaus antroje pusėje ir smarkiai pakeitė medicinos istoriją, kadangi atvėrė kelius ne tik kūdikiol lyties nustatymui, bet ir sunkių lugų diagnostikai. Tyrimas paremtas ultragarsu, kuris, daviklio pagaminto iš atitinkamų medžiagų, pagalba prasiskverbia pro audinius . Elektros bangomis veikiantis ultragarsas audiniuose arba skysčiuose reflektuoja vaizdč, kuris perduodamas į monitorių. Tyrimas, priešingai nei, pavyzdžiui, rentgeno spinduliai, visiškai nekenksmingas žmogaus organizmui, todėl plačiai naudojamas nėščiųjų priežiūroje. Pagrindiniai tyrimo pliusai yra tai, kad tyrimo trukmė ypač trumpa, rezultatai matomi iš karto, pros skysčius prasiskverbiama prie vidinių organų. Ateityje tikimasi tyrimą patobulinti taip, kad lengviau būtų galima tirti plaučius ir kaulus ir palengvinti tyrimo atlikimą, kai žarnyne yra susikaupusios dujos. Tyrimas atliekamas, tiriant vidaus organus, tuo tarpu, esant tokiems susirgimams kaip peroralinis dermatitas ar kitos odos ligos arba įvairūs išoriniai organizmo negalavimams, echoskopijos tyrimas netaikomas. Tyrimų specialistai Ortopro atlieka tyrimą ultragarsu visiems asmenims. Tyrimas nemokamas, turint gydytojo siuntimą. Pacientams užtikrinamas greitas priėmimas, aukšta gydytojų kompetencija ir malonus bendravimas. Tyrimas ultragarsu dabar dažnai taikomas tiriant kraujagysles, vertinant jų praeinamumą bei susidarančius trombus. Pacientas gali būti tikras, kad tyrimas nemalonių pojūčių nekels, bus greitas ir tikslus. Kaip ten bebūtų, echoskopija, kaip ir bet kuris kitas tyrimas reikalauja tam tikro pasiruošimo. Pavyzdžiui, tiriant vidinius moteriškus organus, tokius kaip kiaušidės, gimdos kaklelis arba inksta – reikėtų būti išgėrus atitinkamą kiekį skysčių, tiesa, taip pat ne bet kokių – geriausia paprasto, negazuoto vandens. Taip par reikėtų, kad žarnyne nebūtų dujų. Kraujagyslių echoskopijos tyrimas yra palyginti naujas ir rekomenduojamas visiems, kurie turi anstvorio, dažnai jaučia kojų skausmus, yra vyresnio amžiaus, skundžiasi padidėjusiu cholesterolio ir cukraus kiekiu kraujyje. Norint ultragarsu išsitirti kraujagysles, priešingai nei įprastai tiriant vidaus organus, jokio išankstinio pasiruošimo nereikia, tiesiog reikėtų turėti omenyje, kad vartoti alkoholio arba nikotino preparatų bent kelias dienas prieš tyrimą nerekomenduojama. Taip pat, atliekant kraujagyslių echoskopiją, reikia apnuoginti kojas, todėl vertėtų apsirengti taip, kad nusirenginėjimas prieš procedūrą ir vėliau apsirengimas po jos nesukeltų didelio diskomforto.

Echoskopijos reikšmė sergant kraujagyslių ligomis

Šešiasdešimt trejų metų Vlada iš Kauno jau kurį laiką skundėsi kojų skausmais. Įvertinusi tai, kad turi nemažą antsvorį ir padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje, moteris nusprendė apsilankyti pas ortopedijos profesionalus Ortopro. Čia patyrę specialistai Vladą pakonsultavo ir patarė pasiruošti kraujagyslių echoskopijai. Kadangi Vlada neturi jokių žalingų įpročių, papildomo pasiruošimo nereikėjo. Kokybiškai atlikti tyrimai leido diagnozuoti kraujagyslių susiaurėjimą, ir paskirti atitinkamą gydytoją. „Labai geras ir malonus gydytojas pasitaikė. Niekad nemaniau, kad tokie tyrimai taikomi kraujagyslėms tirti, visad maniau, kad tai tik nėščiųjų ir vidaus organų tyrimo metodas. Džiugu, kad medicina taip sparčiai stumiasi į priekį“- pasakoja Vlada, kuriai dabar paskirta gydomoji programa, vaistinių preparatų vartojimas ir speciali dieta. Apskritai, visi žmonės, ypač vyresnio amžiaus, turėtų ypač atidžiai vertinti, ką dedasi į burną, turint galvoje, kad gyvename laikais, kai maistas yra pilnas sintetinių, žmogaus organizmą neigiamai veikiančių medžiagų. Reikia save prižiūrėti ir stebėti, o pajutus negalavimus nedvejojant pasidaryti tokius tyrimus kaip echoskopija ar kiti.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>