Paminklai: nuo pigiausio iki brangiausio

Priklausomai nuo to, kaip labai norisi pagerbti velionį, Paminklai ir jų kainos gali skirtis. Vieni žmonės, laidodami artimuosius, apsiriboja kuklia švente. Kitiems svarbu padaryti auksinį biustą ir postamentą visam gyvenimui. Štai senovėje katakombose būdavo laidojami karaliai, kilmingieji, jiems paskiriamos didelės kriptos. Kadaise turtuolius laidodavo su visais tarnais, turtais ir gyvuliais, panašias istorijas byloja ir bene didžiausi planetoje antkapiai – Egipto piramidės. Taigi, iš tiesų galima į laidotuves sukišti labai daug pinigų, galima ir kukliai apsieiti. Pradėkime nuo paminklų – kokių jų būna, ir kiek jie gali kainuoti.

Paprastas simbolinis kryžius

Geri paminklaiVienas iš dalykų, kurį galima dėti ant kapo kaip kukliausią, bet vis tiek atminimo simbolį – kryžius. Galima pirkti paprasčiausią arba gražesnį kryžių vietoje paminklo, išsiversti su keliomis dešimtimis ar keliais šimtais eurų. Kartais žmonės deda kryžių laikinai, o paminklą stato vėliau, kai numiršta daugiau šeimos narių, arba kai praeina metinės. Be viso šito, taip pat kai kurie žmonės tiesiog laikosi nuomonės, kad nereikia į kapą daug pinigų kišti, todėl nebūtinai ir paminklo reikia.

Lengvas amerikietiško stiliaus paminklas

Moderni visuomenė į paminklus žvelgia kitaip. Labiau mėgstamas minimalizmas visame gyvenime, užuot garbinus postamentus ir pompastišką. Tai atsispindi ir laidojimo srityje, nes atrodo visiškai normalus dalykas statyti itin mažą paprastą paminklą, sakyti, kad ir tokio visiškai užteks.

Paminklas šeimai

Didesnis paminklas atsiranda ant kapo dažnai tuomet, kai ten palaidojami keli šeimos asmenys. Toks paminklas gyvena savo gyvenimą. Pirmiausiai yra padedamas tada, kai palaidojamas vienas žmogus. Tačiau paliekama vietos kitiems šeimos nariams. Kartais iš anksto surašomi vardai, kas bus palaidota. Su gimimo data ir brūkšneliu. Suprask, po to brūkšnelio vėliau atsiras mirimo data. Tai gana kraupu, bet kai kurie žmonės nori tiksliai žinoti, kur bus palaidoti ir kur bei koks bus jų paminklas. Pompastiškas paminklas buvo būdingas senovei, tačiau ir šiais laikais kai kurie vyresni žmonės dar padaro tai bei pasistato didžiulius paminklus su milžiniškomis graviūromis.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>