Ką veiktumėte su mišku

Kai pardavinėjame nekilnojamąjį turtą, lengva įvertinti jo kainą, atsižvelgiant į tai, kokioje vietoje jis yra, kokius parametrus turi lyginant su kitais namais, koks jo dydis, statybinės medžiagos ir pan. O pagal ką apskaičiuojama miško kaina? Ekspertai sako, kad tai taip pat ne iš oro atsirandančios kainos, miškas irgi turi savo vertinimo kriterijus, tik niekada tuo nesidomėjęs žmogus gali paprasčiausiai kažko nežinoti. Taigi, miško kaina gali būti skaičiuojama pagal tai, kokioje vietoje miškas yra, kokie ten auga medžiai, koks jų tankis, amžius, kokia apskritai ten populiari augalija, gyvūnija, ir su kokiomis teritorijomis ribojasi parduodamas miško plotas. Klausiame žmonių, kokio miško ploto jie norėtų ir ką gi veiktų jį turėdami.

Statytųsi laisvalaikio sodybą

Ponas Rimas sako, kad jam miško kaina jau seniau buvo įdomi, nes verslininkas galvojo apie nuosavą sodybą ant ežero kranto. „Tik kad dabar labai įstatymai sugriežtėjo, negali žmogus net normaliai pailsėti, pasistatyti pas save kažkokį lieptą ar bent aptvėrimą, kad svetimi vaikigaliai neateitų ant tavo kranto. Bet vis tiek dar turiu tų planų. Man iš tikro nėra būtina, kad tas miškas būtų būtinai su vandens telkiniu – tvenkinį galiu ir pas save išsikast. Svarbu, kad apskritai ne toliau kaip už kilometro būtų galima rasti kažkokį vandens telkinį. Tada tikrai mielu noru tokią vietą pirkčiau, ten pasistatyčiau visą sodybos kompleksą, su pirtimi ir kitomis pramogomis. Pas mane visi atvažiuotų pailsėti ir papramogauti“, – sako Rimas.

Turėtų lentpjūvę

Su pramone dirbantis Petras tikina, kad mišką pirkti labiausiai verta dėl medienos. „Tikrai daryčiau lentpjūvę, uošviai, labai protingi žmonės, tokį sprendimą yra priėmę, ir jiems yra malonu, kad turi savo medžiagos ir kurui, ir pramonei, ir pardavimui. Sūnus moka gerai tvarkytis su statybinėmis medžiagomis, manau, kad galėtume daryti kažką bendro, tikriausiai būtų smagu gauti leidimą kažką tokio padaryti. Turėtų atsipirkti, juo labiau, kad mediena šiais laikais yra vis labiau vertinama“, – sako Petras.

Nieko nekeistų

Gamtos mylėtoja Julija atskleidžia, kad mielai nusipirktų visus planetos miškus, jeigu tik galėtų. „Tam, kad išsaugočiau aplinką. Žmonės šiais laikais nieko netausoja, viską švaisto, ir daug nuostabių dalykų dėl to pražūsta. Taigi, aš mielai pirkčiau mišką vien tam, kad jame galėtų išgyventi mieli ir malonūs gyvūnėliai, augalai ir visa kita, ko mums taip pat galėtų prireikti ateityje, kaip neišnykusių rūšių“, – karštai kalba gamtos mylėtoja.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>