Logotipo kūrimas – rimtas darbas

Kartais vis pasitaiko skelbimų, kur koks jaunas kaimo pradedantis kurtis verslininkas sako, jog jam reikalingas pigus logotipu kurimas, ir ieško kokio nors moksleivio ar studento, galinčio sukurti gražesnį logotipą. Tačiau profesionalus dizaineris visada tik susiims už galvos, pamatęs tokį skelbimą. Na kodėl gi kažkas taip neprofesionaliai daro ir nenori uždirbti daugiau? Juk geras logotipas yra laba svarbu. Jeigu neturėsi jo gero, profesionalaus, tai neturėsi ir pasisekimo versle.

Prisiminti visam gyvenimui

LogotipaiDizaineriai pasakytų, kad logotipo kurimas paveiks ne tik verslą, bet ir visą žmonių mąstymą. Jeigu logotipas puoš populiarų dalyką, jeigu prekė bus pasisekusi, tai tą logotipą atsimins žmonės visą gyvenimą. Yra sukurtas įdomus animacinis filmas „Logorama“, kur viskas yra sukurta tik iš logotipų. Nuostabu, nes žiūrint filmuką kiekvienas žmogus gali pamatyti vis skirtingus logotipus. Kiekvienas gali įsižiūrėti į juos kitaip. Kažkas pamatys nuostabius „Evian“ kalnus fone, o kažkas – „Mischellin“ žmogų – padangas. Keista žiūrėti tokį filmuką ir tirti, kiek daug mes vis dėlto prisimename. Galvojame, kad mokomės tik savo gimtąją arba specialiai – kokią nors užsienio kalbas, bet iš tiesų mokomės ir logotipų kalbą. Kodėl taip nutinka? Todėl, kad gerai sukurtas logotipas yra toks, kurį mes puikiai įsimename.

Kūrimo taisyklės

Tyrimai rodo, kad vaizdas, spalva iš karto veikia mūsų emocijas, o su emocijomis geriau susiriša ir atmintis. Tačiau, pavyzdžiui, tekstas arba juodai baltos spalvos veikia daugiau intelektualinį mąstymą, taip pasiekiamas gylis. Tad kuriant logotipus, reikia visada apmąstyti, kaip bus naudojami šie elementai, kokiais santykiais. Kodėl tai svarbu? Nes mes norime pačių geriausių produktų, norime, kad logotipai būtų sukuriami tikslingai. Tačiau žinoti reikia ir daugiau dalykų. Pavyzdžiui, koks yra santykis mažo ir didelio objekto, taip pat, kaip krenta šešėlis. Geras ir efektyvus logotipas bus tarsi haiku eilėraštis – kur visa prasmė suteka į minimalumą. Paprasčiausias logotipas bus tiesio pats pavadinimas arba jo inicialai. Geresnis logotipas turės dar ir kokį nors susijusį vaizdą. Pavyzdžiui, žodyje „padangos“ vietoje „o“ raidės bus įmontuota padanga. Na o patys geriausi logotipai bus sukurti taip, kad viskas, visos prasmės, visos raidės, visi įmonės tikslai susilies į vieną tobulai prasmę išreiškiantį vizualinį darbą. Koks turi būti logotipas, priklauso ir nuo to, kam jis skirtas, kas bus to logotipo auditorija. Mat logotipų kalbą suprasti ir perskaityti turi mokėti ne tik kūrėjas, bet ir skaitytojas.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>