Kaip sukurti gamtos įkvėptą namų interjerą

Namų interjerasGamta yra puikus įkvėpimo šaltinis, kai kalbame apie namų interjerą. Net ir urbanistinis namų interjeras vienu ar kitu atžvilgiu yra šiek tiek susijęs su gamtos tekstūromis ir formomis. Jei nusprendėte, kad norite į namus įnešti šiek tiek gamtos, jums padės šie gamtos įkvėpto interjero kūrimo patarimai. Sukurkite tokią erdvę, kurioje būtų malonu gyventi.

Namų aplinka turi absorbuoti stresą

Būdami gamtoje jaučiamės atsipalaidavę, ramūs, tarsi paliekame joje susikaupusį stresą. Tokį pat poveikį turi suteikti ir gamtos įkvėptas interjeras. Kai rinksitės kambario sienų spalvą ar tapetus, pagalvokite, ar būtent ši spalva arba raštas ramina jus. Harmonijos suteikia ir švara bei nedidelis kiekis daiktų, todėl paieškokite interjero idėjų minimalistiniuose namų dizainuose.

Nepamirškite gėlių

Koks gamtinis interjeras be gėlių ir įvairių augalų. Namų erdvėje numatykite vietas vazoms, į kurias merksite šviežias skintas gėles arba sausuolius, taip pat vietas, kur stovės mažesni ar didesni vazonai su pasodintomis gėlėmis. Gėlių neturi būti labai daug, tačiau vienas kitas žiedas ir žalumos lopinėlis pagyvins interjerą. Beje, net ir augalų spalvas galite derinti prie baldų apmušalų ar kitų interjero detalių spalvų. Jei nelabai mėgstate sukinėtis aplink gėles, pirkite tokias, kurios nereikalauja daug priežiūros. Taip pat galite auginti vieną kitą įspūdingą kaktusą.

Įsileiskite natūralią šviesą

Jei norite, kad jūsų namų erdvės atrodytų natūraliai, įsileiskite į jas daugiau natūralios saulės šviesos. Suprantama, kiekvienas būstas turi savo ribotumus ir nebūtinai skatiname griauti sienas naujiems langams. Vis dėlto, jei turite kokią nors galimybę atverti daugiau sienų ploto šviesai, nepabijokite tai įgyvendinti. Tai gali būti visai nedidelis langelis arba didžiulis langas. Natūrali šviesa sukurs jaukumą, interjere esantys daiktai atrodys natūraliau. Beje, jei tikrai neturite galimybių papildomiems langams, išnaudokite veidrodžius, kurie atspindi pro langus krentančią šviesą.

Daugiau neapdirbtų medžiagų ir rankų darbo gaminių

Neapdirbtos medžiagos ir rankų darbo gaminiai (pinti krėslai, mezginiai, rankomis siūti kilimėliai ir panašiai) sukuria natūralesnio interjero įspūdį. Nevenkite medinių baldų, net jei jūsų interjero stilius yra urbanistinis. Jeigu vietoje spintelės šviestuvui ar vietoje žurnalinio staliuko padėsite impregnuotą kelmą, tai bus tobulas gamtos akcentas. Taip pat pagalvokite apie idėją inkorporuoti akmeninius paviršius ar tiesiog dekoruoti interjerą stambesniais akmenimis.

Įkvėpimo semkitės iš konkrečių gamtos reiškinių

Kad kuriamo interjero stilius išliktų vientisas, įkvėpimo semkitės iš konkrečių gamtos reiškinių. Kurkite miško dvasią kambaryje su miško koloritui būdingais atspalviais, išsirinkite metų laiką, kurį interjere mėgdžiosite arba tiesiog sukurkite pajūrio kurorto įvaizdį, kuriam naudosite smėlio instaliacijas, melsvus atspalvius ir vasariškus akcentus. Jeigu interjere vyrauja rudeniškos spalvos, pamerkite vazose senų džiovintų lapų, ant lentynos paberkite kaštonų.

Tikimės, kad šis patarimų gidas padės ieškant sprendimų savo nuostabių namų interjerui. Galime patarti, jog tinkamų interjero elementų ir statybinių medžiagų verta įsigyti tuomet, kai skelbiamos patrauklios akcijos. Pavyzdžiui, kai prasideda Senukai akcijos, galima įsigyti unikalių gamtos tematikos baldų ar aksesuarų už itin patrauklią kainą.

#1$ komentaras

  1. Asta

    esu užmačiusi, kad internete yra parduodamos vaškinės žvakės. Kiek skaičiau tai jos visiškai natūralios, tokios pagamintos iš gamtos :D Gal kas bandėte? Įdomu būtų sužinot ar tikrai skiriasi nuo paprastų įprastų žvakių?

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>