Parduodami nauji butai Vilniuje ar būstas mažesniame mieste?

Nekilnojamojo turto įsigijimas reikalauja racionaliai priimto sprendimo. Jei galvojame apie naujus namus, turime gerai įvertinti savo poreikius ir galimybes, nuspręsti, kur norime gyventi ir kurti savo ateitį – ar mus domina parduodami nauji butai Vilniuje, ar galvojame apie gyvenimą mažesniame Lietuvos mieste? Tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų.

Parduodami nauji butai Vilniuje: privalumai ir trūkumai

Būsto įsigijimas Lietuvos sostinėje siejamas su aukštesne gyvenimo kokybe, geresnėmis darbo galimybėmis, patogesnėmis gyvenimo sąlygomis. Vilnius gali pasiūlyti gana plačias karjeros perspektyvas, geriausias šalies mokyklas ir universitetus, šiuolaikines pramogų vietas ir laisvalaikio erdves. Paprastai didmiestis yra siejamas su jaunų ir aktyvių žmonių poreikiais, tačiau praktikoje Vilnius traukia ir vyresnių žmonių, mėgstančių gyvenimą miesto ritme, dėmesį.

Nauji butai VilniujeJei galvojate apie būstą sostinėje, vienas svarbiausių darbų, kuriuos turite padaryti, – nuspręsti, kuriame mikrorajone norėsite gyventi. Jei galvojate apie struktūriškai patogiausias miesto zonas, gali tekti rinktis senesnės statybos butą, nors šių dienų NT projektai siekia integruoti naujos statybos būstus visame mieste. Vis dėlto, moderniausi, šiuolaikiški ir iki smulkmenų apgalvoti butai paprastai statomi kiek atokiau nuo didžiųjų miesto gatvių, pirmenybę skiriant gyvenimo ramybei ir komfortui, tuo pačiu užtikrinant patogų susisiekimą su miestu tiek viešuoju, tiek privačiu transportu. Šiuo metu populiarėja mažaaukštės statybos projektai, kuriantys glaudžia nedidelę bendruomenę.

Vertinant šio sprendimo trūkumus, būtina atsižvelgti į tai, kad parduodami nauji butai Vilniuje paprastai reikalauja gana didelių išlaidų, t. y. paprastai gyventojams tenka prašyti banko paskolos. Be to, tam tikrų rūpesčių gali sukelti ir susisiekimas, transporto spūstys, kasdienės kelionės į darbą ar mokymosi įstaigą. Negalima paneigti ir to, kad mieste kur kas sunkiau džiaugtis tyla, ramybe ir grynu oru.

Parduodami butai mažesniuose Lietuvos miestuose: privalumai ir trūkumai

Jei vertinate mažo miesto privalumus, kuomet visi svarbiausi miesto objektai išdėstyti nedideliais atstumais, jei nenorite už būstą mokėti didelės pinigų sumos, vengiate spūsčių ir žmonių minios, būsto pirkimas mažesniame Lietuvos mieste atitiks visus jūsų lūkesčius. Tai finansiškai optimalesnis sprendimas, kadangi tiek NT nuoma, tiek būsto įsigijimas reikalauja mažesnių investicijų. Drauge su tuo ateina ir kiti privalumai, kurių svarbiausi: mažiau laiko praleisto kelyje, saugesnė aplinka, gerai žinoma kaimynystė. Tiesa, paprastai mažesniuose miestuose darbo galimybės nėra tokios plačios kaip sostinėje, todėl susirasti gerai apmokamą darbą tampa keblu. Jauniems ir aktyviems žmonėms sunkumų gali kelti ir mažesnis pramogų, laisvalaikio galimybių pasirinkimas.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>