Šalčiausia metuose žiema

Mes visi bijojome, kad tokia žiema ateis, ir ji atėjo. Mūsų namai buvo geri – ką tik įrengti šilumos siurbliai, visai neblogai apšiltintos sienos. Tačiau vis tiek manėme, kad žiema bus per šalta, ir sužlugs mūsų visi planai kažką bandyti išauginti tame žiemos sode.

Planas – auginti daržoves per žiemą

Su partneriais ėmėme regzti verslo planus. Norėjome, kad pagaliau išsipildytų sena svajonė ir pradėtume auginti tam tikrus augalus, kaip kad jie auginami pramonėje. Čia nebuvo didelio verslo sumanymas. Iš pradžių norėjome tai pabandyti padaryti patys. Kadangi Lietuvoje šalta beveik visus metus, tai tikrai neilgai gali ir kai kurie augalai augti. Turime visą laiką labai stengtis, kad turėtume tinkamo maisto, kad viskas namie būtų gerai. Bet man taip nepatinka, norisi daugiau užtikrintų dalykų, norisi, kad pas mus augtų tie vaisiai ir tos daržovės, kokios yra šiltuose kraštuose. Tai įmanoma pabandyti padaryti, bet reikalingas tikrai geras ir efektyvus šiltnamis. Aišku, kad vien saulė mūsų šiltnamio neprišildys žiemos metu ir reikalinga bus šildymo sistema. Sugalvojome, kad geriausiai tiks šilumos siurbliai, kurie energiją gaus iš saulės energijos. Tai reiškia nemažą investiciją pradžiai, bet norisi tikėti, kad tai bus ilgalaikis sprendimas, ir net ir tada, kai jau mūsų nebus, kai jau mes negalėsime gauti taip ekologiškai užaugintų daržovių, tai galės daryti, kad ir mūsų vaikai ar anūkai, nes šildymo sistema ir tas šiltnamis turėtų tarnauti daug metų.

Šalta žiema sugadino pusę derliaus

Tačiau, nelaimei, žiema buvo per šalta. Šilumos siurbliai dirbo savo darbą tikrai gerai, visą laiką šilumos pakako. Ir drėgmės pakako. Tačiau mūsų namo apšildymas nebuvo pakankamas. Mes supratome, kad trigubo stiklo paketo neužtenka – reikėjo keturių arba penkių sluoksnių. Kai žiema tokia siaubingai šalta, tai niekas negali augti. Negali apsimesti, kad Lietuva yra Afrika, nors ant žemėlapio jų formos (bet ne masteliai) ir yra panašūs Visgi tenka pripažinti, kad norint gyventi šiltai, turi ir keliauti į tokią šalį, kurioje būtų labai šilta. Tad mums nepavyko padaryti taip, kaip norime, nors ir labai to norėjome. Deja, iš mūsų derliaus liko tik trečdalis augalų, tų pačių atspariausių, kurių nesugebėjo sunaikinti šie dideli šalčiai. Mes dėl to, be abejo, labai džiaugiamės, juk gerai ir tokį išpešti pelną, be to, pirmas blynas, pirmas bandymas visada būna prisvilęs.

Visit https://www.hardworkout.no to find out more regarding testosteronnivå

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>