Vairuotojų vairavimo kultūra ir leksikonas

Ar kada pagalvojote, kad ten, kur vyksta daužtų ir jau sunkiai veikiančių automobiliu supirkimas Vilniuje, yra prisikaupę daug blogų emocijų? Tai nėra visiška tiesa, tačiau pažvelkime į reikalą kitaip. Jeigu visas automobiliu supirkimas Vilniuje yra tik tokių transporto priemonių, kurios buvo patekę į eismo įvykius, vadinasi, ten buvo žmonių, kurie patyrė nemažai adrenalino. Iš tiesų, ne daug yra tokių atvejų Lietuvoje, kai į eismo įvykį patekęs žmogus būtų neaprėkęs kito, netrenkęs jam, nepagrūmojęs kumščiu ar viduriniu pirštu.

Baisiau nei tikrieji padariniai

Pakalbėję su ne vienu pradedančiu vairuotoju suprasime, kad jam daug baisiau visada yra ne paties automobilio nukentėjimas, o visos tos emocijos, kurias patiria žmogus, patekęs į bėdą. Jeigu vairuotojai būtų draugiškesni, nereikėtų taip vienas ant kito šaukti, nereikėtų piktintis ir sakyti pačių blogiausių žodžių. Kai tik baksteli kam į šoną, ypač piko metu, kai tai atsitikti gali taip lengvai, tai nebūtinai juk reikš didelius nuostolius. Tačiau, ką būtinai pamatysite – tai iš toli atlekiantį įtūžusį vairuotoją. Įdomu tai, kad kaip automobiliu supirkimas Vilniuje vyksta, taip pat ir tokie incidentai – būtent sostinėje. Kaip didžiausioje provincijoje, tenka kone užsidaryti kuo greičiau langą, kad atėjęs piktas vairuotojas nepadarytų ko nors. Taigi, patekus į avariją situaciją, reikia kartais labiau bijoti ne dėl nuostolių, padarytų automobiliui, o dėl vairuotojo įtūžio.

Kultūra Vilniuje

kiekvienas iš mažesnio miesto ar kaimo atvykęs vairuotojas, o juo labiau iš užsienio, kitų vakarietiškų šalių, pastebi, kad čia su kultūra sostinėje tikrai nėra labai gerai. Kiekvienas vairuotojas skuba lyg su padegta uodega. Bando lenktyniauti, užkišti vienas kitam, bent milimetru toliau atsistoti. Galiausiai, sankryžose prie šviesaforo vis tiek visi vienodai stovi ir laukia savo žalio signalo. Taigi, taip jau yra, kad kultūra Vilniuje turi tam tikras savo ribas, ir su jomis nereikia juokauti. Skubėjimas, lėkimas, agresyvus vairavimas – tai įprasti dalykai. O kur dar parkavimosi ypatumai, kai prabangesnės mašinos sau patogiai jaučiasi pastatę automobilį taip, kad kitos mašinos negalėtų išvažiuoti. Tad, jeigu jau planuojate pradėti vairuoti ir važinėtis būtent Vilniuje – turėkite omenyje, kad susidursite su šia stichija, kad nuo jos pabėgti niekur nepavyks. Įkvėpkite, iškvėpkite ir pasimokykite kokių nors necenzūrinių žodžių. Jų prireiks, kai papulsite į bėdą ir reikės susikalbėti ne tik su savimi, bet ir su atbėgančiu kitos mašinos vairuotoju.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>