Ar perkame mišką žinodami visas prievoles?

Perkame miskaLietuvoje jau tapo populiaru kalbėti apie įvairias investicijas. Ir perkame mišką dažnai galvodami ne apie gamtos grožį, o tiesiog norėdami investuoti. Tai tarsi investicija tarsi į nekilnojamą turtą.

Žmonės norėdami investuoti į miško pirkimą dažnai pamiršta, kad su miško dokumentais jie gaus krūvą prievolių. Na gal ir grėsmingai skamba, tačiau atsakomybės yra nemažai. Visų pirma, kad miškas tarsi gyvas besikeičiantis organizmas kuriuo reikia rūpintis. Reikia saugoti nuo kenkėjų, nelegalių kirtimų. Jei mišką kertame patys turime jį ir atsodinti.

Pagrindinė miško duodama nauda – mediena. Medieną galima parduoti tiek medienos perdirbimo įmonei, tiek medienos pirkėjams.

Tad toliau trumpai aptarsime pagrindinius miško savininko įsipareigojimus, kad miško pirkimas netaptų sunkia našta. Nes jei įsigijus mišką norite greitai parduoti, turite sumokėti mokesčius valstybei.

Miško savininko įsipareigojimai

  • Miškų sanitarinė apsauga

Sanitarinės miško apsaugos priemonės – biologinės, cheminės medžiagos ir preparatai, skirti miškų apsaugai nuo ligų ir kenkėjų. Taip pat ir kitos priemonės, kurios gerina miško būklę. Taigi ką svarbu atlikti, kad miško apsauga būtų pakankama, ką daryti, kad nepultų kenkėjai, galintys sunaikinti mišką. Šioje srityje reikalinga turėti ir atitinkamų žinių. Tad verta būtų apsilankyti urėdijų organizuojamuose renginiuose ar mokymuose miškininkams. Tada galėsite savo mišku rūpintis atsakingai.

Miško želdinius itin gerai apsaugoti aptveriant tvoromis. Arba pavyzdžiui, jei siekiate apsaugoti pušies želdinius, juose turi būti naikinamos drebulių atžalos. Taip pat svarbu vykdyti sanitarinius kirtimus. Sanitariniai kirtimai vykdomi tuomet kai yra pažeistų medžių, Priklausomai nuo pažeidimo ploto gali būti vykdomi plynieji sanitariniai kirtimai arba atrankiniai. Plynasis sanitarinis kirtimas vykdomas kai medynai kertami ištisai, nepaisoma nei medyno amžiaus, nei pažeidimo laipsnio. Plynasis sanitarinis kirtimas pasirenkamas kada daug medžių yra pažeistų.

  • Miškų priešgaisrinė apsauga

Tai dar viena miško savininko atsakomybė. Miško savininkas turi savo miško valdoje naudoti profilaktines priešgaisrines apsaugos priemones. Taip pat miško savininkas turi įrengti poilsio aikšteles, rūpintis miško švara.

Taigi pasvarstykime ar pirkdami mišką, mes pasirengę laikytis įsipareigojimų.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>