Investuotojai perka mišką

Pastebima, kad investuotojai pastaruoju metu susidomėjo investavimu į mišką. Vis daugėja žmonių, turinčių privataus miško Lietuvoje. Kaip teigia miško savininkai:"perkame mišką, nes norime saugaus investavimo būdo“. Specialistų teigimu, tai gana saugi investicija. Visų pirma, kad miško neįmanoma pavogti. Taigi, miškas labai gerai apsaugota investicija.

Perkame miskaTačiau labai svarbu ir miško įsigijimo kaina. Jei galvojate, kad investuotojai perka mišką už nedidelę kainą, o parduoda brangiau. Tačiau, tai būtų spekuliacija, o ne investicija. Su miško pirkimu visai kita istorija. Miškas perkamas gana ilgam laikotarpiui. Ir uždirbama dažniausiai iš medienos.

Tad jei perkamas miškas labai svarbu detaliai žinoti kokios rūšies medžiai jame auga, koks jų kiekis bus jei išreikšime kubais hektare. Tada šį skaičių galima lyginti su hektaro kaina. Na ne tokia jau paprasta matematika. Geriausia, kad šiuos paskaičiavimus atliktų šios srities ekspertas. Tada jūs galėsite būti tikri, kad tokia investicija atsipirks. Be abejo, jei jūs patys puikiai išmanote šią sritį galite ir savarankiškai atlikti tuos skaičiavimus.

Ką daryti jei įsigijote mažos vertės mišką?

Kada vyko miškų privatizavimo procesas, naujiesiems miško savininkams atiteko gana daug prastos kokybės miško. Greičiausiai jums kiltų klausimas ką įvardintume prastos kokybės mišku. Juk miškas yra miškas, – pasakytų daugelis. Miškininkai prastos kokybės mišku įvardija tas vietoves, kur dar tarybiniais laikais buvo apželdintos ar natūraliai apžėlusios žemės. Tačiau, jei turite tokio miško, specialistai pataria nenusiminti. Pastaruoju metu itin daug kalbama apie biokuro plėtrą. Tokio miško mediena, kur labai daug kūmų itin tinkama biokuro gamybai. Jei biokuro plėtra vyks sparčiai, tai tokios žaliavos kaina taip pat turėtų kilti.

Dar vienas aspektas, į kurį investuotojas turėtų atkreipti dėmesį prieš pirkdamas mišką, tai kokiai grupei priskiriamas perkamo miško plotas.

Jei I arba II grupei priskiriamas miškas, tuomet ten ribojama ūkinė veikla. Todėl labai svarbu tiksliai išsiaiškinti visus tai grupei taikomus reikalavimus. Pirmos grupės miškai yra rezervatai. Rezervatai turi būti paliekami augti natūraliai.

Antrosios grupės miškai tai specialios paskirties miškai. Šioje grupėje esantys miškai priklauso draustinių, rezervatų grupei. Jei mišką įsigijote, kuris priklauso šiai grupei, tai turėsite rūpintis ir saugoti tokį mišką. Tokie miškai skirti poilsiui.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>