Žolės pjovimo ABC

Net jeigu jūsų daržinėje stovės geriausi aeratoriai, pirmiausia vis tiek reikės mokėti naudotis žolės pjovimo aparatais. O labiausiai – turėti pilną žolės pjovimo strategiją. Kokia ji turėtų būti, kad veją nupjautumėte efektyviai?

Visada palaikyti tvarką

Visų pirma, kad aeratoriai eitų per jūsų veją kaip per veją, o ne per akmenimis nusėtą Marso kanjoną, reikia pievą prižiūrėti visada. Turėti grafiką ir sistemą, kada pjauti ją, kada valyti, grėbti ir pan. Šeimoje darbus galima ir pasiskirstyti. Jeigu nepavyksta net pievos susitvarkyti, tai ženklas, kad metas parduoti dalį sklypo ir už gautus pinigus įsigyti ką nors smagaus.

Pasiruošimas pjovimui: technika ir priemonės

AeratoriaiKai jau ketinsite eiti pjauto žolės, patikrinkite, ar veikia aeratoriai, ar paduoda kibirkštį, ar kuro netrūksta. Apsirenkite tinkamais drabužiais, nes atrodysite kaip žalias guminukas, kai baigsite pjauti žolę. Nepamirškite specialių apsauginių akinių, nes žolių stiebeliai lakstys į akis. Taip pat galite dėtis ir ausines, saugančias nuo garso, arba tiesiog su muzika. Jeigu esate jautrus triukšmui, tada geriau išvis įjunkite tylą ir dėkitės ausines nuo triukšmo. O jeigu garso nebijote, tik nenorite klausyti žoliapjovės burzgimo, tiesiog pasileiskite per ausines muzikos.

Vejos nuvalymas prieš pjaunant

Paruoškite veją prieš imant ją pjauti, nes bus tikrai liūdna, jeigu naujas aeratorius sustos ir suges, į peilius įsivėlus šakai ar dar blogiau – akmeniui. Tai būtų tiesiog nedovanotina klaida. Todėl jums reikia pasistengti visą taip padaryti, kad veja būtų tikrai nuvalyta. Reikia pereiti su kibiru ir nurinkti akmenis. Jie kartais išlenda iš žemės, lyg būtų gyvi, ypač tai vyksta esant klimato kaitai. Taip pat nepamirškite ir nurinkti obuolių. Jų atsiras rudenį ir tik daugės, jeigu sode turite obelų. Tai irgi gali užstrigti žoliapjovės viduje ir sugadinti ją.

Pjovimas

Pjauti žolę reikėtų sistemingai. Normaliu, tam reikalingu greičiu. Reikėtų daryti kažkokį zigzagą arba vis mažėjantį rata. Tik tada, kai pjausite ją sistemingai, galėsite būti tikri, kad nepraleidote nieko. Aplink medžius reikės apvažiuoti atskirai, o kartais tai gal ir bus sunku padaryti, tada gal palįsite po medžiais ir kirpsite su kokiomis žirklėmis. Tvarka po pjovimo bus kitas labai reikšmingas dalykas. Norėsis nupjovus žolę pievą palikti gražią. Pirmiausia išvalykite aeratorių ir padėkite į vietą. Tada su grėbliu sugrėbkite visas žoles, išvežkite ant komposto.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>