Buhalterinė apskaita be rūpesčių

Buhalterijos paslaugosJei manote, kad įmonės buhalterinė apskaita gali būti patikėta bet kam, jūs tikrai klystate. Tai labai atsakingas ir daug preciziškumo reikalaujantis darbas, todėl labai svarbu tinkamai pasirinkti kas tvarkys jūsų įmonės buhalterinę apskaitą.

Buhalterinė apskaita – du pasirinkimai

Buhalterinė apskaita gali būti tvarkomai 2 būdais – galite samdyti žmogų pilnam ar pusei etato, kuris dirbtų jūsų kompanijoje ir tvarkytų visus su finansų apskaita susijusius reikalus. Kitas variantas šiek tiek kitoks – galite savo įmonės buhalterinę apskaitą perleisti laisvai samdomam darbuotojui, kuris administruoja daugybės įmonių buhalterinę apskaitą už tai gaudamas fiksuotą užmokestį pagal individualios veiklos pažymėjimą. Abu šie variantai iš esmės yra skirtingi ir turi savo pliusų bei minusų, tad apsispręsti kuris yra tinkamesnis būtent jūsų situacijoje bus galima tik labiau įsigilinus į kiekvieną iš jų.

Jei samdysite atskirą buhalterį ar buhalterę dirbti tik su jūsų įmone, privalumai akivaizdūs – visas dėmesys bus sutelktas tik į jūsų įmonę, bei turėsite specialistą kuris atsišauks į jūsų pagalbos prašymą visada, kai tik jums prireiks. Tačiau, kaip bebūtų, tai yra kur kas brangesnis malonumas. Ne kiekviena, ypač pradedančioji įmonė gali sau leisti samdyti atskirą buhalterijos specialistą. Nepaisant to, kad jam reikia mokėti pilną atlyginimą, reikia sumokėti ir mokesčius valstybei už darbo vietą, ko dirbant su išoriniu specialistu pagal individualios veiklos pažymėjimą yra išvengiama. Minusas ir tas, kad gerą ir patyrusį buhalterį pasisamdyti gali būti itin sudėtinga, o nepatyręs specialistas gali įvelti klaidų, kurios ateityje kainuos itin brangiai.

Savo ruožtu laisvai samdomas specialistas įmonėms gali pasiūlyti daug papildomų paslaugų ir būti naudingas kitais būdais. Pavyzdžiui, kai kurie laisvai samdomi buhalteriai siūlo ir tokias paslaugas kaip įmonių steigimas, kuomet jums suteikiamas įstatinis kapitalas, įmonės registracijos adresas ir kiti privalumai. Tai reiškia, kad jums nereikės sukti galvos dėl jokių papildomų formalumų, o tiesiog susimokėti tam tikrą papildomą mokestį. Taip pat, dauguma laisvai samdomų buhalterių siūlo akciją – jei įsigyjate įmonės steigimo paslaugą, buhalterijos tvarkymas pusę metų (ar panašų laiko tarpą) yra nemokamas.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>