Įranga moderniam ūkiui

Ar lengva būti ūkininku šiais laikais, ar kaimas tikrai yra toli nuo modernios pažangos? Ar naudoti traktoriai, javų laukai ir po kiemą lakstančios vištos yra viskas, ką mato kaimas? Tai turbūt tik stereotipas, kuris užvaldo žmones, niekada nebuvusius kaime, niekada nemačiusius, kaip gali vykti itin modernus ūkio vystymas. Taigi, šiandien kalbamės su ūkininku Petru, kuris atskleidžia, jog kaimo gyvenimas dažnai yra kur kas modernesnis už miesto.

Sakykite, ką modernaus turite savo ūkyje?

Mano ūkyje yra daug modernios technikos, kurios daugumą pavyko įsigyti per pastaruosius aštuonerius metus, gaunat paramą iš Europos Sąjungos, naudojantis kaimo plėtros pasiūlymais. Paskutinis mano pirkinys yra keli naudoti traktoriai, bet tai jau, sakyčiau, yra būtinybė, o ne kažkoks pažangos rodiklis. Juk traktorius turi kiekvienas žemės ūkiu besiverčiantis asmuo, niekas su arkliu ir plūgu šiais laikais nearia, tam yra visai kitokios priemonės. Bet, jeigu užsuktumėte į mano „garažą“, tai pamatytumėte, kad čia ne tik traktorius, bet ir buldozeris, savivartis, įvairios sėjimo, pjovimo, netgi grėbimo mašinos. Tai irgi yra dalykai, be kurių ūkis paprasčiausiai negalėtų išsilaikyti.

O kaip gi visokios didelės stabiliai sumontuotos sistemos?

Mano ūkyje vystomos kelios žemės ūkio pramonės šakos. Pirmoji yra pienininkystė. Taigi, auginu daug karvių ir turiu visą tam reikiamą amuniciją: tai ir profesionalios modernios melžyklos, ir srutų rezervuarai, ir puikios išvystytos pieno perdirbimo sistemos. Nes pienas, toks, koks tik išbėga iš karvės, neturi būti tiekiamas pramonei, pirma jis irgi turi būti šiek tiek apdirbamas. Modernios yra ir ganyklų sistemos, šėryklos, karvių gyvenamosios vietos. Žinoma, čia yra ir skerdykla, kur yra išgaunama rūšinė ir labai skani mėsa.

Ar jaučiate žmonių nesupratingumą, ar žmonės vis dar įsivaizduoja ūkininkus tiesiog kaip primityvius kiauliaganius?

Man tai yra juokinga, kad tokie stereotipai yra, jie, be abejo, labai daug parodo tiesiog apie pačius žmones, kurie kažko vis nesupranta, kažką vis supranta kažkaip ne taip, kaip turėtų. Juk akivaizdus, kad žmonės jau seniai patys su kastuvu daržų nekasa, ir arkliai nieko nearia, ir vežimų su šienu netempia, ir žmonės su dalgiais nešienauja, o melžia karves ne bobutė su kibirėliu, o gyvulius gano nebe piemenukai basomis kojomis, lauke dainuojantys „Saulele, motule, užtekėk“. Pas mus modernumo yra net daugiau, negu pas žmogų, paprastai gyvenantį mieste. Aš net statausi savo elektrinę vėjo jėgainę, nes labai daug energijos ta technika sunaudoja.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>