Kaip įrengti kompaktišką butą

Butai VilniujeNe tik Tokijuje populiarėja kompaktiškas gyvenamasis plotas, bet ir nauji butai Vilniuje dažnai pasižymi savo išties nedideliu gyvenamuoju plotu. Butai nuo 30 kv. m. jau gali atrodyti kažkas tikrai gigantiško, lyginant su Tokijumi. Visgi mūsų šalyje tokio dydžio butas laikomas kompaktišku. O kaip jį įrengti? Keletas patarimų.

Aukštos lubos – antras aukštas

Jeigu turite mažos kvadratūros, tačiau bent vidutiniškai aukštų lubų kambarį – išlošiate labai daug. Jame galite sukurti kone antrą aukštą. Kas užima labai daug vietos? Dvigulė lova. Tai kelkite ją į antą aukštą, o po ja įrenkite darbo kambarį arba virtuvę. Juk lovoje nereikia stovėti ar sėdėti, tad ir aukščio daug nereikės. Taip pat tam tikros poilsio, skaitymo, atsipūtimo erdvės antrame aukšte irgi galės būti skirtos patogiam poilsiui.

Spintoje telpa kambarys

Jeigu galvojate, kad spintoje telpa tik daiktai – labai klystate. Jau knyga, skaityta vaikystėje, apie Narnijos kronikas, turėtų jums atsakyti į klausimą. Atveri spintą ir patenki į kitą pasaulį. Todėl ir įrengiant kompaktišką butą jums reikės apie tai pamąstyti. Iš tiesų, atidarius spintą galėsite patekti kad ir į kitą mažą kambarėlį. Galbūt taip išsitrauks tam tikros dalys, atlenkiami stalai, ir mini virtuvė. O gal iš spintos išsistums stalelis ir kėdė, ir čia jau turėsite savo darbo kampą. Tad jeigu planuojate protingai išnaudoti itin mažas patalpas, būkite tikri, kad kūrybingumo jums tikrai labai prireiks. Galėsite ir spintose, ir kitur sukurti tokias erdves, kurios bus jūsų tikrosios, gražios erdvės.

Minimalizuoti poreikiai

Gal tai bus bloga naujiena tiems, kas mėgsta turkštis milžiniškose voniose ir gyventi didžiausiuose gyvenamuosiuose plotuose, tačiau tai bus realybė – teks minimalizuoti poreikius ir palikti tuos, kurie būtini. Tarkime, vonia bus ta erdvė, kuri sutaupys itin daug vietos. Nes vonioje bus tik klozetas, kažkur labai gudriai įkišta kriauklė ir… Skylė grindyse bei palubėje pakabinta užuolaida, ant sienos kabanti dušo galva. Taigi, kai niekas nesimaudo, tai bus tiesiog patalpa, o kai maudosi, užsitraukus užuolaidą vanduo tekės nuolaidžiomis grindimis į skylę. Toks sprendimas dažnai yra priimtinas pietų šalyse, nes ten per karščius žmonės maudosi po kelis kartus. Taip pat ir pagyvenusių žmonių erdvėse, kad jiems nereikėtų kažkur aukštai bandyti įlipti. Taigi, ši kaip ir kitos erdvės, nuo šiol trauksis, kol pasieks minimalią apimtį.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>