Kojos skausmus padėjo pašalinti operacija

Moteris, kreipusis į NMC dėl kojos skausmo, sakė, galvojusi, kad jai yra venų varikozė arba plokščiapėdystėskomplikacijos. Tačiau paaiškėjo, kad buvo kur kas rimtesnis susirgimas, susijęs su patirta trauma.

Skaudėjo jau keletą metų

Profesionalūs  gydytojaiEglė prisimena, kad iki kreipiantis į NMC, jai skaudėjo keletą metų. „Visada turėdavau problemų su kojomis. Mama nuo mažens sakydavo, kad aš esu į ją atsigimusi, nes irgi turėsiu išsiplėtusias venas. Todėl daugybę skausmų jau nuo mažens siedavau su tuo, kad yra išsiplėtusios venos, nors iš tiesų dar būdavau per jauna tokiems dalykams. Vėliau man buvo pripažinta plokščiapėdystė ir čia atsirado kitų problemų. Kai tik gavau savo pirmąsias ortopedines plokšteles, ėmiau vaikščioti kaip su sparnais – vakarais beveik neskaudėdavo kojų. Išskyrus kairiąją… Jos skausmai pasiliko ir persekiojo mane kokius 5 metus, kai nutariau pagaliau kreiptis į kliniką ir ieškoti priežasties. Būtent į Northwaykreipiausi dėl to, kad žinojau ten esant labai gerą kojų venų chirurgą. Maniau, kad man jau reikia pašalinti venas tam tikras, nes užsikimšę. Bet pasirodė, kad diagnozė yra kita“, – sako ji.

Ne iš karto rado priežastį

Priežastis Eglei buuvo nustatyta kitokia. Paaiškėjo, kad kojų skausmus sukeldavo visai ne venos, ir ne plokščiapėdystė. Tiesiog čiurnos sąnarys buvo silpnesnis – čia buvo kadaise plyšęs raištis ir blogai sugijęs. Toje vietoje ties sąnariu kartais pasidarydavo didelė trintis ir imdavo kauptis skysčiai. Taigi, priežastis buvo nustatyta ir paaiškėjo, kad jeigu nepadės geresnės ortopedinės plokštelės, bus reikalinga operacija – chirurginis gydymas.

Buvo reikalinga operacija

Visgi plokštelės, nors ir palengvino vaikščiojimą, tačiau leido kojai tik šiek tiek pagerėti. Uždegimas, matyti, neparaėjo, nes skausmai ir toliau tęsdavosi. Eglė prabusdavo naktį su skausmu ir negalėdavo miegoti. O kartais, esant šaltam orui, kaip ji sakydavo, koją tiesiog „atjungdavo“ lauke ilgiau pavaikščiojus. Taip, tarsi būtum nikstelėjęs ir akimirką negalėtum eiti su ja dėl skausmo. Tagi, rudeniui moteris suplanavo operaciją, o ta operacija padarė tikrus stebuklus. Po jos reabilitacija truko neilgai, jai praėjus buvo galima džiaugtis rezultatais.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>