Maršrutizatoriai: kaip pasirinkti?

Maršrutizatoriai – tai įrenginiai, galintys sujungti kompiuterio tinklus, nukreipti ar persiųsti informacijos srautus bei padalyti internetą keletui skirtingų prietaisų. Kadangi kiekvienuose namuose atsiranda vis daugiau interneto prieigos reikalaujančių įrenginių, maršrutizatorių paklausa sparčiai auga, o galimybė internetu naudotis be kabelių suteikia komfortą ir yra ypač reikalinga, jei naudojate nešiojamą kompiuterį ar išmanųjį telefoną. Be to, nuosavame name pastatyti maršrutizatoriai leidžia nešiojamu kompiuteriu dirbti ne tik vidaus erdvėje, bet ir kieme, o jei turite užsisakę ryšį tik vienam namuose esančiam kompiuteriui, nors jų įsigijote dar kelis, – maršrutizatoriai padės išspręsti ir šią problemą. Tačiau norint pasirinkti tinkamą maršrutizatorių, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių.

RouterisSaugumas. Nors marsrutizatoriai – be galo naudingi ir reikalingi prietaisai, jie gali tapti nutekėjusios informacijos ar vagiamo interneto ryšio priežastimi. Kad apsaugotumėte savo tinklą, turite įdiegti visus apsaugai reikalingus parametrus ir susikurti ne tokį slaptažodį, kurį būtų paprasta įsiminti, o tokį, kurio praktiškai neįmanoma „nulaužti“. Kitu atveju jūsų interneto ryšiu kaimynai gali naudotis metų metus, o jūs taip ir nesuprasite, kodėl jis veikia taip lėtai ir neefektyviai.

Poreikiai. Kad įsigyjamas maršrutizatorius būtų panaudotas tinkamai, atsižvelkite į savo poreikius bei turimus įrenginius. Jei naudojate nedaug interneto reikalaujančius prietaisus, jie nėra galingi ar patys naujausi, jums tikrai tiks įprasti maršrutizatoriai. Nusipirkę naujausios kartos, galybe funkcijų pasižymintį maršrutizatorių, galite smarkiai permokėti ir nė nepanaudoti visų jo galimybių.

Antenų skaičius. Maršrutizatoriai gali turėti daugiau nei vieną anteną. Tad pagal savo poreikius turite nusistatyti, kokio jų kiekio jums reikės. Viena antena perduoda 75 megabitus, dvi – 150 megabitų. Kuo daugiau antenų turėsite, tuo greitesnis bus interneto ryšys.

Konfigūravimas. Jei prekyboje rastas maršrutizatorius jus suviliojo visais savo parametrais ir jį jau įsigijote, pirmas dalykas, kurį turite atlikti – jį konfigūruoti. Prietaisas pajungiamas prie kompiuterio per kitą kabelį (esantį pakuotėje). Kabelis turi būti jungiamas į vieną maršrutizatoriuje esančių LAN lizdų. Tuomet kompiuteryje įjungiate interneto naršyklę, suvedate IP adresą, slaptažodį ir patenkate į administravimo programą. Ten atliekate visus veiksmus, nurodytus kompiuterio ar maršrutizatoriaus instrukcijoje. Jie padės susikurti nuolatinį prisijungimo vardą, slaptažodį ir kitus saugiam interneto naudojimui reikalingus duomenis.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>