Laiptai ir jų turėklai – namų interjero elementai

Trappe gelenderLaiptai ir jų turėklai – neabejotinai neatsiejamas nuosavo namo elementas. Laiptai veda į kitą namo aukštą, palėpę ar gyvenamąjį kambarį. Laiptų turėklai trappe gelender turi būti saugūs, patikimi, o juos renkantis, būtina atsižvelgti į keletą praktinių patarimų. Jeigu statote naują namą, laiptai projekte būna numatyti, o namo savininkams belieka išsirinkti pakopų dydį, aukštį, laiptų formą ir medžiagą, iš kurios jie bus pagaminti. Renkantis laiptus, specialistai rekomenduoja atsižvelgti į jų patikimumą ir patogumą, laiptų dydį ir vietą, stliaus vientisumą, saugius ir tinkamai parinktus laiptų turėklus trappe gelender, pakopos dydį ir aukštį, atsižvelgiant į visus esamus ir būsimus namų gyventojus, laiptų formą, apšvietimą ir gamybos medžiagas. Kadangi laiptai – viena iš namų interjero detalių, dizaineriai rekomenduoja pasirinkti tokio paties stiliaus laiptus, kaip ir namuose esantys kiti baldai. Laiptų atspalvis turi sutapti su namuose vyraujančiomis spalvomis, jeigu siekiate darnaus bendro namų vaizdo.

Kadangi kiekvienuose namuose norisi šilumos ir jaukumo, pakopoms įrengti yra rekomenduojamas medis. Namuose vasaros metu vaikštant basomis ar su lengvomis kojinaitėmis, nesušalsite, o jei pasirinksite metalines pakopas – namuose neabejotinai bus vėsiau. Svarbu pasirinkti kietesnę medienos rūšį, o pagal kainą medienos rūšys yra skirstomos taip: pakankamai pigios laiptų pakopos, kurios pagamintos iš uosio. Uosio pakopos yra tokio pat kietumo kaip ir ąžuolinės, tačiau ąžuolinės pakopos kainuoja brangiau. Iš pušies gaminamos pakopos nepasižymi dideliu patvarumu ir kokybiškumu, nes jos greitai nusitrina. Taip pat, tokie laiptai nebus kieti, todėl nerekomenduojami gyvenamuosiuose namuose, kur dažnas judėjimas namuose laiptais. Jeigu jums reikia laiptų pakankamai retoje vaikščiojimui vietoje, tuomet, taupumo sumetimais, galite įsirengti pušinius laiptus.

Norint išsiaiškinti, kokio platumo laiptų pakopa reikalinga, kai kurie dizaineriai rekomenduoja tai nustatyti pagal šeimos narį, kurio kojos pėda didžiausia. Tokiu būdu apskaičiuojamas optimalus pakopos dydis. Taigi, jeigu nusprendėte projektuoti namą ir jame esančius laiptus, turėklus, rekomenduojama pasikonsultuoti su profesionalu, padėsiančiu priimti palankiausią namų interjero sprendimą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>