Nuo ko priklauso parduodamo miško kaina?

Miško pirkimasParduodamas miškas – tai nekilnojamas turtas, iš kurio galima užsidirbti. Dera paminėti, jog valstybiniai miškai nėra parduodami, o štai esantys privačiose valdose – parduodami nuo 2004 metų, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Perkant mišką reikia turėti pažymą, patvirtinačią, jog galimas sandoris, o tuomet, nuvykus į notarų kontorą, sudaryti pirkimo-pardavimo sutartį miško savininkui ir pirkėjui. Pirkėjui reikalingo dokumentai: asmens tapatybę liudijantis dokumentas, notaro kontoroje patvirtinta pirkimo-pardavimo sutartis ir pažyma apie miško vertę, kurią galima gauti iš miškų urėdijos.

Daugeliui miškų pardavėjų kyla klausimas – nuo ko priklauso miško kaina? Jo vertę sudaro vietovė, miško tankumas, medžių rūšis, amžius, skersmuo, augančių medžių tūris, galimi privažiavimai bei žemės vertė. Turto vertinimo specialistų teigimu, aukšta verte pasižymi miškai, kuriuose auga daug klevų, ąžuolų, uosių bei medžiai, kurių amžius siekia 90 metų. Taip yra todėl, kad jų mediena yra skalsi, o sąlygos jiems augti yra itin palankios. Tuo tarpu miškai, kuriuose auga liepos, drebulės, nebrandūs ir jauni medžiai, yra gerokai pigesni. Individualiu miško atveju yra nustatomos skirtingos hektaro kainos. Dažniausiai miškų pirkėjai nori įsitikinti, kokios naudos jie gaus iš miško per ateinančius metus. Jeigu pirkėją domina miško kirtimas, būtina sužinoti, ar miškas nepatenka tarp draudžiamų kirsti miškų sąrašo, ar neturi kitų apribojimų.

Remiantis miškų įstatymu, yra išskiriamos 4 miškų vertinimo grupės. Pirmoji – rezervatai. Čia miško kirtimai yra draudžiami, nebent rezervatų nuostatuose numatytus kitus atvejus. Antroji – specialiosios paskirties miškai (draustinių ir poilsių miškai). Trečioji ir ketvirtoji grupės – apsauginiai ir ūkiniai miškai.

Kiekvienam miško pardavėjui rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, kurie patars visais iškilusiais miško pardavimo ir kainos klausimais. Niekuomet neparduokite miško pirmam pasitaikiusiam pirkėjui, nes toks sandoris gali būti finansiškai nenaudingas, be to, neretai atsiranda nesąžiningų pirkėjų, siekiančių kuo greičiau pasipelnyti. UAB ,,Miškų projektai“ siūlo greitą ir patikimą miško pirkimo-pardavimo sandorį. Jums tereikia užpildyti užklausoje prašomus duomenis ir su jumis bus susisiekta per ateinančias 24 valandas. Įmonė perka įvairių rūšių miškus: jaunus, brandžius, po tarpinių kirtimų ar net iškirstus.

Daugiau informacijos – miskuprojektai.lt

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>