Pokalbis su frezavimo technologu

FrezavimasAr žinojote, kad frezavimo paslaugos yra naudingos ne tik statybose ar gaminių dizaine, bet ir reklamoje? Šiandien su manimi sutiko pasikalbėti Tomas, kuriam frezavimas yra pagrindinė profesinė veikla. Tomas mokėsi profesinėje mokykloje, vėliau universitete. Galiausiai iš humanitarinių mokslų jis grįžo prie technologijų ir rankų darbo.

Tomai, kodėl grįžai prie technologo darbo, kuo frezavimo paslaugos įdomesnės negu knygų skaitymas?

Knygų skaitymas ir teorija visada galės likti mano antruoju pomėgiu. Tuo, kuo domintis galėsiu išlikti įdomiu sau ir kitiems, nesibodėti ir nenusivilti pasauliu. Man atrodo, labai daug žmonių ryte prabunda ir nežino, ką toliau veikti, jeigu nereikia tą dieną eiti į darbą. Man taip niekada nėra. Aš keliuosi ir su džiaugsmu einu į savo technologo įmonę, o laisvomis dienomis, spurdu iš džiaugsmo, kad galiu eiti skaityti, žiūrėti filmus, užsiimti vartojimu pačių geriausių sukurtų produktų, kurie yra sukurti šiame pasaulyje. Man tai labai didelis džiaugsmas. Visgi, būdamas su knygomis ir teorija, jaučiuosi kaip veltėdis. Rašyti ir mąstyti negaliu taip gerai, kad tai pakeistų pasaulį. Tačiau man norisi nueiti nuo teksto simbolių ir sukurti kažką materialaus, apčiuopiamo fiziško.

Kai baigiau profesinę mokyklą, buvo gėda, kad taip niekada ir neatsikandau aukštojo mokslo. Todėl stojau mokytis toliau. Baigęs universitetą supratau, kad dabar jau galiu daryti tai, ką iš tiesų mėgstu – kurti gaminius iš medienos. Frezavimas yra tik vienas iš būtų, kaip galima apdoroti medieną. Tačiau man jis patinka, nes suderina du mano mėgstamus dalykus – technologijas ir medieną kaip žaliavą. Dievinu medžio kvapą ir gerų frezavimo staklių garsą.

Kokius darbus dažniausiai tenka atlikti?

Kadangi mūsų įmonė atlieka daug skirtingų darbų, tai tenka ir išfrezuoti visą gaminį, ir kažkokias mažas detales. Pastaruoju metu labai pagausėjo reklaminės atributikos frezavimo. Jeigu anksčiau frezuoti tekdavo dažniausiai tokius praktiškus dalykus, tai dabar tai dažnai eina ir dekoracijoms, ir visai reklaminei atributikai pagaminti. Neseniai turėjau didelį frezuotų ženklelių, kalendoriukų, pakabukų užsakymą. Frezavome kelias dienas, šiaip atsibodo, bet smagu, kad frezavimo paslaugos pasitelkiamos ir būtent tokiai produkcijai sukurti.

Ko reikia geram frezuotojui?

Smegenų labiausiai. Jeigu nemąstai, pridarysi klaidų. Čia turi būti ne idėjų medžiotojas ir svajotojas, o labai tikslus darbininkas, kitaip nieko nesigaus. Manau, kad turiu šias savybes, o taip pat ir meilę rankų darbui ir medienai.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>