Vilkiko vairuotojo darbas: iššūkis ir kantrybė

Raudonas sunkvežimisTokiose firmose kaip https://www.truckfind.lt galima rasti gerų naujų ar jau dėvėtų vilkikų, galima pirkti ar nuomotis. Kai kurie žmonės patys individualiai dirba vilkikų vairuotojais, patys sau veža į Lietuvą transporto priemones. Kiti užsiima kiek kitokia veikla: transporto priemones nuomojasi, arba dirba įmonėse, kur yra samdomi vairuotojai. Visgi – vilkiko vairuotojo darbas yra tikrai išskirtinis ir sunkiai su kažkuo sulyginimas. Kalbamės su vilkiko vairuotoju Rimu, klausiame, kaip jam toks darbas.

Kaip susidomėjote tokiu darbu?

Visada mėgau techniką. Ir seniau traukė naudoti vilkikai, visokia keista auto technika. Tačiau tik vienu metu supratau, kad noriu vairuoti vilkiką. Tada dirbau apsauginiu, ir labai trūko dinamikos. Tada pagalvojau, kad reikia išbandyti savo svajonę paversti realybe. Išsilaikiau reikiamos kategorijos teises. Kreipiausi į firmą, kuri kaip tik ieškojo vilkikų vairuotojų, ir netrukus mane pasamdė.

Ar nebūna nuobodu važiuoti ilgus maršrutus?

Ne, kaip tik visada įdomu. Visgi, esi kelyje, viskas gerai. Taigi, tikrai būna smagu. Be to, visada įsirašau įdomių garso takelių į grotuvą ir galiu kelyje klausytis. Kartais net mokausi kalbas, klausydamas audio pamokas. Taip pat klausau ir radijo teatrą, ir muziką. Vilkikas tampa antrais namais, kuriuose sau kuri komfortą. Į kelionę žiūri kaip į iššūkį, bet kaip ir į malonumą. Visgi judi, kelyje pamatai įvairų dalykų.

Kada šis darbas pasidaro pavojingu?

Pavojinga, bet ir labai malonu būna besikeičiančios oro sąlygos. Tai yra, kai pavyzdžiui prasideda didelis lietus, ar pūga, ar kruša. Tai labai įdomu, bet aišku pavojinga. Taip pat pavojinga su vilkiku važiuoti nepamiegojus. O kartais taip atsitinka, kai dėl kažkokių kliūčių negali laiku paimti ar nuvežti krovinio. Tu visada žinai, ką veži, kurie kroviniai skubūs, o kuriuos gali ir ilgiau vežti. Ir visa tai susideda kaip įprastas važiavimas.

Kaip sekasi maitintis kelyje?

Normaliai. Žmona visada įdeda sveiko maisto. Aš pats stengiuosi nepersivalgyti, nes tokia pagunda tikrai yra. Nežinau kodėl, bet kai važinėji taip, tai atsiranda didesnis noras valgyti. Daug pasikeičia vietų, atrodo, jau tiek dienos nugyvenai, norisi valgyti. Stengiuosi valgyti du kartus 12 ir 20 val., kitu metu leidžiu skrandžiui pailsėti. Į priekį važiuojant užtenka to, ką būnu įsidėjęs iš namų. Grįžtant jau tenka stoti ir pakelės užkandinėse bei ten pavalgyti. Dabartinėse užeigose galima rasti ir tikrai sveiko bei kokybiško maisto.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>