Berniukai mokykloje mokėsi drožti medį

Įprasta, kad mokyklose darbų pamokėlės vaikučiams (mergaitėms ir berniukams) yra skirtingos. Berniukams į rankas papuola mediena, metalai, garažo įrankiai. Mergaitės mokosi siuvinėti, gaminti valgyti, siūti, adyti. Palyginkime pamokas.

Mergaitės mokėsi siūti

Medienos gaminių pardavimasPirmadienį mergaitės turėjo dvi darbelių pamokas, visai kaip ir berniukai. Standartiškai vaikai per šias pamokas yra atskiriami ir berniukai eina į medžio arba metalo dirbtuves, mergaitės – į virtuvę arba klasę, kurioje daromi rankdarbiai. Pirmas dalykas, kurį darė mergaitės šį semestrą – mokėsi siūti. Joms reikėjo pirmiausiai išsimatuoti save, savo apimtis, nes pagal tai buvo skaičiuojama, kaip pasidaryti brėžinius. Buvo siuvama liemenė. Pasidarius matavimus, buvo daromi brėžiniai – pirmiausiai ant popieriaus. Po to teko dirbti su celofanu. Reikėjo perkelti informaciją ant celofano, ir ten išbraižyti, išsikirpti trafaretus. Jie buvo dedami ant audinio, ten pritvirtinami smeigtukais. Tuomet apsibrėžiami, apkerpamas audinys pagal trafaretą. Pagal jį pažymimos su kreida įvairios linijos – kur įkirpti, kur siūti, kur lenkti. Tuomet kiekviena iškarpa buvo siuvama. Pradžioje dygsniuojama su adata ir spalvotu siūlu, tuomet siuvamo geros siūlės su siuvimo mašina. Užsiuvus gerą siūlę, spalvotas dygsniavimo siūlas išimamas. Taip pat prieš siuvant reikia išimti visus celofanus. Galiausiai, jau pagaminus drabužį, kiekviena turėjo po liemenę. Tokios pamokėlės truko gana ilgai, net du mėnesius.

Berniukai dirbo su mediena

Tuo tarpu, berniukams į rankas pakliuvo mediena. Prasidėjo viskas nuo paprastų netašytų lentų. Ir taip vyko darbas. Lentos buvo šlifuojamos, išpjaunamos, kaip reikia. Reikėjo lentas nuzulinti, nušlifuoti. Buvo dirbama su paprastais įrankiais. Tokiais įrankiais kaip tekinimo staklės kol kas niekas dar nesinaudojo. Kai buvo išdrožiami pagrindiniai įrankiai, tada eidavo šlifavimo su švitriniu popieriumi eilė. Vaikai gamino menteles kepimui, kurias paskui padovanos mamai. Su specialiais išdeginimo aparatais jie darė dekoravimą toms lentoms. Išdegindavo ten inicialus, paveikslėlius, įvairius ornamentus. Visa tai iš tiesų yra gražūs dalykai, tačiau kiekvienas turi mokėti juos įvertinti.

Daugumai berniukų patiko darbas su mediena. Jis yra laisvas, jaukus, įdomus, leidžia sukurti daug gražių dalykų be ypatingų kaštų. O štai darbas su mediena – reikalauja išskirtinio profesionalumo. Čia būtinai reikia viską daryti laikantis griežtų normų. Ir pavojingiau. Metalo staklės kur kas grubesnės, dirbti reikia labai atsakingai, rezultato siekti tenka ilgiau. Tačiau ir ilgalaikiškesnis jis būna, juk medienos konstrukcijos estetiškai nors ir yra pažeidžiamos greitai, tačiau šiaip ilgalaikės.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>