Mabaforest.lt: geriausia mišką parduoti aukcionu

Miško pardavimasSvajojantiems apie miško pardavimą ir jo savininkystės naštos atsikratymu nereikėtų skubėti. Parduoti mišką gali kiekvienas, tačiau parduoti jį neapsigaunant yra jau kiek sunkiau, sako mabaforest.lt specialistai. Miškininkystė yra verslo atšaka, kurioje sukasi dideli pinigai ir didelės galimybės. Bet ten kur dideli pinigai yra ir didelių apribojimų. Įvairios valstybinės įmonės iš miškų savininkų reikalauja, kad juos laikant savo nuosavybėje arba parduodant būtų vykdomi įvairūs reikalavimai. Štai, paprasčiausia miško nuosavybė reiškia, kad mišku reikia rūpintis, atsodinti iškirstus medžius, prižiūrėti miško takelius, stebėti, kad medžiai nebūtų užpulti ligų ir neužkrėstų aplinkinių medžių. Tai – kainuoja, todėl natūralu, kad vis daugiau miškų savininkų pradeda svarstyti miško pardavimo variantą. Bet ir čia yra įvairių reikalavimų apie kuriuos mes šiandien nekalbėsime. Veikiau pakalbėsime apie patį miško pardavimą ir kaip geriausia jį realizuoti.

Parduoti mišką aukcionu – geriausia išeitis

Yra keli pagrindiniai miško pardavimo būdai, kurie skiriasi iš esmės. Pats primityviausias iš jų yra susisiekimas su kuria nors viena miškininkystės įmone, kuri užsiima miškų supirkinėjimu arba jų iškirtimu (priklausomai nuo miško pardavėjo poreikio). Nors toks atvejis yra patogiausias ir paprasčiausias, jis taip pat yra pats rizikingiausias. Rizika čia pasireiškia tuo, kad miško pardavėjas nebūtinai gerai pažįsta miškininkystės įmonės ir negali žinoti ar neliks apgautas. Apgavimas čia nereiškia įstatymo pažeidimą, bet nepasiūlymą pardavėjui realios ir rinkos realijas atitinkančios miško kainos. Todėl tokį miško pardavimo būdą reikėtų rinktis tik puikiai pažįstant miško supirkėją.

Kitas būdas parduoti mišką – skelbimai. Čia pardavėjas elgiasi taip pat kaip elgtųsi parduodant bet kurį kitą objektą. Jis arba ji įdeda skelbimą populiariausiuose skelbimų portaluose ir laukia supirkėjų pasiūlymą. Nors šiuo atveju pasiūlymų galima tikėtis daugiau, yra susiduriama su ta pačia problema: neaišku kokios reputacijos supirkėjai susisieks ir pasiūlys savo kainas. Taip parduoda mišką tik tie, kurie puikiai žino ką daro arba priešingai, nežino visų miško pardavimo galimybių.

Geriausias būdas parduoti mišką yra miško aukcionas. Tai yra puikiausia išeitis kaip gauti geriausią pasiūlymą už savo mišką niekuo nerizikuojant. Miško aukcionuose kaip taisyklė dalyvauja tik aukciono platformos patvirtinti supirkėjai, kurie turi nepriekaištingą reputaciją. Todėl savo mišką parduodami tokiu būdu jūs galite būti tikri, kad susiduriate tik su sąžiningiausiomis miškininkystės įmonėmis. Tačiau miško pardavimo platformas reikėtų rinktis atidžiai. Mabaforest.lt siūlo parduoti savo mišką tokiu būdu, kur netiesioginiame aukcione dalyvauja beveik 200 šimtai patikimiausių Lietuvos miškininkystės įmonių.

Parduodami mišką taip galite pagrįstai tikėtis gauti už jį geriausią kainą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>