Nualintos šiltnamio žemės atnaujinimas

Įsigyti šiltnamį šiais laikais galima jau ir internetu, pavyzdžiui, parduotuvėje www.siltnamiai-siltnamiai.lt. Tačiau, nors www.vedrana.lt/siltnamiai šiltnamiai ir bus kokybiški, nereikia pamiršti, jog jie visų pirma bus tik karkasas jūsų oranžerijai. Visas veiksmas ir gyvybė vyks viduje. Todėl turėsite visą laiką užtikrinti tinkamą dygimą, augimą, drėkinimą, tręšimą. Jeigu šiltnamį statote pirmais metais, galite pasirinkti derlingiausią sklypo vietą ir ten statyti šį permatomą namelį. Tačiau, jeigu šiltnamis stovi ten jau seniai, gali būti, kad žemė, kurioje ir vėl šiais metais kažką sodinsite, yra gerokai pavargusi. Tačiau žemę galima atgaivinti. Kaip tą padaryti – skaitykite toliau.

Žemės keitimas

Šiltnamiai namamsPirmas ir efektyviausias būdas atgaivinti žemę – tai ją tiesiog pakeisti. Tą patariama daryti dar rudenį, nuėmus derlių. Tada reikia viską sugreboti, surinkti šaknis bei augalų likučius. Galima žemę netgi padegti, tai padeda tada, kai joje gyvena daug kenkėjų ir kai augalus buvo užpuolę ligos. Ugnis gali sunaikinti ligą ir jos skleidėjus. Tuomet rekomenduojama nukasti iki iki 30 centimetrų gylio dirvos ir jas išmesti į komposto dėžę. Ten ją sluoksniuoti su trąšomis, mėšlu bei organinėmis trąšomis. Palikite žemę kompostuotis, ji vėliau bus puiki ir tinkama naudojimui savame šiltnamyje. Gal ne šiais metais, bet kitais.

Nauja žemė

Kitą pavasarį jūsų mielajame šiltnamyje teks pakeisti žemę. Jeigu manote, kad senoji dar nesusikompostavo (o taip veikiausiai ir yra), reikės kloti žemę iš kitur. Geriausia visada turėti komposto pakaitalą. Dėžėse kasmet turi kažkas kompostuotis, taip, kad kas antrus metus tą dirvožemį būtų galima panaudoti. Taigi, jums dabar reikėtų imti senesnį kompostą ir jį sluoksniuoti su daržo žeme (paprasta, nekompostuota), su mėšlu, su pjuvenomis. Jeigu manote, kad daržo žemė yra pavojinga ir joje yra daug kenkėjų bei ligų užkrato, tuomet vėlgi ją pirma teks išdeginti. Seniau būdavo geras būdas atsikratyti visų kenkėjų tiesiog deginant šakas ar ką nors kito ant daržo. Tada išdegdavo kenkėjai ir kartu atsirasdavo pelenų, kurie, žinoma, yra geriausias ir palankiausias dalykas dirvožemiui, nes jie veikia kaip savotiška visai nekenksminga trąša.

Sėja

Sėkite viską įprasta tvarka kaip ir kasmet. Jeigu nenorite per daug kišti rankų į naująją žemę, naudokite pirštines. Juk visgi nauja žemės sudėtis puikiai tinka augalams, tačiau žmogui ne taip ir smagu ją purenti. Rudenį ir vėl galėsite pradėti viską iš naujo.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>