Prabanga dvelkiantys porcelianio dirbiniai

Porceliano dirbiniai nuo seno laikomi prabanga spinduliuojančiais trapiais, tačiau, anot meistrų, keramikos grožį geriausiai atskleidžiančiais daiktais. Porcelianas iki šiandien yra be galo vertingas ir gerai vertinamas, o naujosios technologijos leidžia sukurti vis kruopštesnius porcelianinius dirbinius iš įvairių jo rūšių – europietiško, kietojo, minkštojo, kaulinio, china ir fine poreliano. Visi tipai yra brangiai vertinami, todėl porcelianio dirbinių kainos iki šiandien tikrai nėra pačios mažiausios.

Istorija

Porceliano gaminiaiPorcelianio išradėjais yra laikomi rytiečiai, kurie anuomet gamindavo įvairius dirbinius iš šios medžiagos – vazas, dubenis, statulėles ar įvairius indus. Ilgą laiką rytiečiai nenorėjo atskleisti porecelianio gamybos paslapčių, jo sudėties ir gamybos subtilybių, kurios daro jį tokiu įpatingu. Įdomus faktas tas, jog porceliano gamybos atskleidimas buvo laikomas valstybinės išdavyste už kurią buvo galima gauti ilgus metus kalėjimo arba net mirties bausmę. Tačiau 18 amžiuje vis dėlto porcelianas buvo pradėtas gaminti ir Europoje – parsivežus porcelianinį dirbinį į Portugaliją daugiametės paieškos leido atrasti panašią sudėtį, kuri primintų rytietišką baltąjį porcelianą.

Indai

Šiandien Europoje vis dar itin vertingais ir populiariais laikomi porcelianiniai indai, kurių galima atrasti ne pas vieną namuose. Ypatingai vertinamas Europietiškas senasis porcelianas, kuris yra tamsios spalvos ir jo likučių Europoje liko visai nedaug. Tokio porceliano atsargomis turi ir Lietuva savo muziejuose. Porcelianinai indai, ypatingai kavos puodeliai ir lėkštelės yra be galo trapūs, tačiau gražūs papuošimai namuose, kurie bet kuriam svečiui paliks gerą įspūdį apie jus. Dažnai porceliano indai puošti paauksavimais, kruopščiais lengvų potepių raštais ar piešiniais, kurie priverčia nusikelti į istorinėse knygose aprašytus ištaigingus rūmus.

Lėlės

Vieniems tai nenusakomas grožis, kitiems tai šiek tiek šiurpūs žaislai, tačiau be jokios abejonės porcelianinės lėlės palieka įspūdį kiekvienam. Tikriausiai kiekviena mergaitė svajojo turėti tobulo grožio porceliano lėlę, kurios nuostabi išvaizda dažniausiai puikiai atitikdavo savo nemažą kainą. Šios lėlės ypatingai populiaros kaip dovana su kuria galbūt nebus galima taip paprastai žaisti, kaip su plastiko lėlėmis, tačiau kurios bet kokiu atveju papuoš namus kaip aksesuaras ir supažindins mergaitę su elegancija ir rafinuota išvaizda.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>